Jon
Kenge Shqip
Acordes

Subida por GuitarraCambiar Cifrado
Americano Latino

Cambiar Tonalidad
-1 +1

Partir Pantalla Imprimir FAQ

+A
-A
LETRA CON ACORDES
Jon - Ardit Gjebrea

http://www.youtube.com/watch?v=I_6MOnyT4A0


Intro :  Gm Cm x2


Gm
Me erdhe ne nje kohe te deshperuar 

Me dhimbje... Jon

Kur anijet si fantasma 

Neper det me aventura 

Klithnin: Liberta ! 

    Cm
Dhe syte i kish aty gjithe Shqiperia, 
     Gm
Ajo dinte si duronte 

Po i shkuleshin filizat 
 Cm
Deti u be mal me njerez, 
  D7
E toka det me lot 


Gm Cm x2


Gm
Dhe ty per here te pare te puthte drita 

Ti linde... Jon 

Nuk e dije Ã§'ish gezimi 

As dhimbja as mjerimi 

Qe flak, godet e rrudh nje toke 


 Cm
Sot me gjithe foshnjet ne bote je njesoj 
    Gm
Si ata ti qesh e luan 

Kjo eshte vetem nisja juaj 
 Cm
Por do rritesh do kuptosh 
    D7
Se fatet s'jane njesoj 

   Gm
Bekimin merr nga mua 

O shpirt i patrazuar 
      Cm                 Gm
Nje fjale te thene ma degjo 

Zinxhire te praruar ty kane per te ofruar 
      Cm             Gm
Por prape je skllaveri  Cm
Jon, ky emer marre nga deti 
 G#
Jon, me kenge vale tund djepin 
 Eb
Jon, dhe ti ja ndjeve aromen 
 G7
Ta kesh per jete me vete 


 Cm
Jon, po te lundrosh me ete emer 
 G#
Jon, e te takohesh me vellezer 
 Eb
Jon, do te mjaftojne dy duar 
     G7
Te thuash se je, ti je Jon    Gm
Bekimin merr nga mua 

O shpirt i patrazuar 
      Cm                 Gm
Nje fjale te thene ma degjo 

Zinxhire te praruar ty kane per te ofruar 
      Cm             Gm
Por prape je skllaveri 


       Gm
Me skllav jo nuk te dua 

Nga vetje i mohuar, Jon, Jon 
       Gm
Me skllav jo nuk te dua 

Nga vetje i mohuar, Jon, Jon

ACORDES PARA GUITARRA

PIANO UKELELE
Gm
Cm
D7
G#
Eb
G7


COMENTARIOS

Aún no hay comentarios,

¡escribe el primero!

Para hacer una pregunta o dejar un comentario sobre esta canción, debes estar LOGUEADO

Las canciones más tocadas de Kenge Shqip

Toca una Canción al Azar de Kenge Shqip
Gm
Cm
D7
G#
Eb
G7

Nuestro servidor se demoró 0.04 segundos en generar esta página. Eso fue realmente muy rápido!